Idea

Podróżowanie z papierową mapą w ręku stało się odległym wspomnieniem. Podobnie jak miejsca gdzie człowiek jest niepodzielną częścią natury, a nie jej suwerenem.

MaPa to miejsce wyjątkowych spotkań, podczas których uświadomisz sobie swoje aktualne położenie. Dostrzeżesz, że celem podróży nie jest punkt na mapie, a sama droga, która nigdy się nie kończy. Dowiesz się, które ścieżki warte są poznania, które prowadzą donikąd i które wymagają objazdów bądź skrótów.

Poznasz szlaki wypełnione po horyzont ciszą i spokojem. Spotkasz ludzi, przy których wsparciu nauczysz się podróżowania w głąb siebie, bez poczucia lęku i potrzeby kontrolowania każdego kroku. Odkryjesz siebie na nowo – pełniej i głębiej. Odkryjesz siebie jako część wszystkiego!

Z nami twoja podróż będzie obfitować w wiele niebywałych i zdumiewających miejsc. Spotkasz się z tym, co prawdziwe i nietknięte przez ludzkie ego. Spotkasz się z prawdziwym sobą.

Miejsce

MaPa ma swoje źródło w Marzeniach i Pasji. Ośrodek powstał z myślą o kreacji przestrzeni sprzyjającej warsztatom rozwojowym, terapeutycznym oraz artystycznym.

To miejsce służy głębokiej regeneracji oraz oczyszczeniu ciała i ducha. Porusza serce, rozbudzając miłość, twórczość, kreatywność i radość tworzenia. Tu możesz wyrazić siebie na różne sposoby: poprzez medytację, taniec, jogę, muzykę lub różnego rodzaju sztukę.

Stąd właśnie MaPa sprzyja organizacji warsztatów i szkoleń, których celem jest rozwój osobisty lub odkrywanie swoich nowych potencjałów.

Ośrodek warsztatowy MaPa
Ośrodek warsztatowy MaPa

Położenie

MaPa znajduje się we wschodniej części Mazur, w samym sercu Pojezierza Ełckiego. Położona jest kilka kilometrów od wsi Gorło, w bardzo spokojnym otoczeniu u stóp Jeziora Ułówki.

To tutaj biorą swój początek Mazury Garbate, znane z czarujących pagórków i wzniesień, które ciągną się aż pod Gołdap. U podnóża wzgórz znajdują się urokliwe doliny wypełnione czystymi jeziorami.

Wokół gęsto porośnięte lasy oraz zjawiskowe pola i łąki. W sąsiedztwie jest wiele innych jezior, między innymi Łaśmiady i Szóstak.

W tym miejscu kończą się drogi, a jeziora objęte są strefą ciszy. Częściej niż turystów, spotkasz tu żurawie, bociany, łosie, czaple, dzikie kaczki i łabędzie. Chętniej niż do sklepów, wybierzesz się na ryby, grzyby, czarne jagody i żurawinę albo odwiedzisz ekologiczne gospodarstwa i farmy, gdzie skosztujesz świeżych lokalnych wyrobów.

Unikalna architektura okolicznych siedlisk sprawia, że spacer po okolicy jest jak podróż w czasie. Przez Gorło prowadzi bowiem przedwojenny brukowany dukt, przy którym trwa wiele starych dworów z zabudową folwarczną oraz liczne domy z stylu rustykalnym.

Ośrodek warsztatowy MaPa